Vuoden Kissat 2015

Kiitos kaikille osallistuneille ja onnea voittajille!

Aikuinen uros

  1. WW´10, NW, SC FI*Santuzzan Maestro, JW, DSM (OSH n 25) pist. 650,6500 Om. Vuokko Rosberg
  2. SC Galoo of Beugnycats, DVM, DSM (OSH n) pist. 650, 6300 Om. Pia-Maija Jalkanen
  3. GIC FI*LoudMeow Rockstar (OSH a 24) pist. 630,3100 Om. Päivi Hänninen
  4. GIC FI*Escape’s Apocalyptica (MCO n 22) pist. 611,8600 Om. Minna Kumpulainen
  5. GIC FI*Choose Xoo Cute To Be True, JW (OSH n 03 24) pist. 550,4300 Om. Pia-Maija Jalkanen
  6. IC FI*Collicatin Mexican Boyfriend, JW (RAG n 03) pist. 527,3200 Om. Susan Collin
  7. SC S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) pist. 497,0000 Om. Pirjo Teräsalmi
  8. GIC FI*ZirCat’s Irwin Goodman (BUR a) pist. 488,0000 Om. Kati Marjala & Marko Isomäki
  9. IC FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) pist. 401,3600 Om. Sari Huuskonen
  10. CH FI*Ameliinan Ringo (MCO n 09 22) pist. 389,2300 Om. Nea Nieminen

Aikuinen naaras

  1. SC FI*LoudMeow Little Starlet, JW (OSH a 24) pist. 650,5700 Om. Susanna Piispanen
  2. SC FI*Katinkurun Katajanmarja, DVM (NFO fs 09 24) pist. 578,9300 Om. Jenni-Riikka Wacklin & Kai Naskali
  3. CH FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f) pist. 533,3200 Om. Pia-Maija Jalkanen
  4. CH FI*Gnome’s Love Her Madly (BSH ns 11) pist. 481,0000 Om. Rita Tammela

Kastraattiuros

  1. SP FIN*Orifame AurinkoKuningas (OSH b 22) pist. 650,2500 Om. Heidi Strömberg
  2. GIC, SC FIN*Moosegrove FenixFernando JR (OCI n 24) pist. 498,1100 Om. Paula Haapsalo
  3. GIP, SC FI*Gnome’s Britannia Silver (BSH ns 11) pist. 484,0000 Om. Pirjo Teräsalmi
  4. PR FI*Lolcat’s Peter Pan (RUS) pist. 406,3700 Om. Santtu Salminen
  5. SP, SC FI*FoxyPaw’s Dusty Miller, DVM, DSM (NFO ds 24) pist. 304,2900 Om. Jenni-Riikka Wacklin & Kai Naskali
  6. PR Changes Starman (CRX n 03) pist. 225,2300 Om. Päivi Hänninen
  7. SP FIN*Moosegrove Herói Honrado (OCI n 24) pist. 207,1600 Om. Paula Haapsalo

Kastraattinaaras

  1. SP, IC S*Sandvretens Syrah, JW, DM (OSH a 25) pist. 650,5400 Om. Susanna Piispanen
  2. SP CH FI*Fercatin Nozay Ronja (BAL b) om. 630,3100 Satu Tillanen-Toivanen & Ville Toivanen
  3. SW, SP, SC FIN*Birregin Ashita ga Choose, JW, DSM (OSH n 24) om. 610,3300 Om. Pia-Maija Jalkanen
  4. IP FI*Stout-hearted Nailah (MCO f 09 22) pist. 586,5000 Om. Katja Ahonen
  5. SP, SC FIN*Niorun Billie Holiday, DVM, DSM (BUR n) pist. 550,9900 Om. Hilkka Häkkinen
  6. IP FI*LoudMeow Stargazer (OSH a) pist. 528,1100 Om. Elina Järvinen
  7. SP, GIC FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b) pist. 485,0000 Om. Kati Marjala & Marko Isomäki
  8. IP FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam (KOR) pist. 291,0000 Om. Virpi Siidorov
  9. IP FI*Minimium Pikku Tipi (DRX ns) pist. 192,0000 Om. Tiia Lipponen
  10. PR, CH FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR) pist. 186,0000 Om. Virpi Siidorov

Nuori

  1. IC FI*Collicatin Mexican Boyfriend, JW (RAG n 03) pist. 390,5000 Om. Susan Collin
  2. CH FI*Alcarinqua Elentari (BEN n 22 32) pist. 350,6000 Om. Johanna Åfeldt
  3. FI*Alcarinqua Elanor (BEN n 22) pist. 320,4400 Om. Katja Patrikainen & Jukka Matilainen
  4. FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24) pist. 320,3500 Om. Katja Patrikainen & Jukka Matilainen
  5. CH FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22) pist. 310,4200 Om. Katja Patrikainen & Jukka Matilainen
  6. FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api (KOR) pist. 280,0000 Om. Virpi Siidorov
  7. FI*ZirCat’s James Bond (BUR b) pist. 278,000 Om. Kati Marjala & Marko Isomäki
  8. FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru (KOR) pist. 270,0000 Om. Virpi Siidorov

Veteraani

  1. SP FIN*Orifame AurinkoKuningas (OSH b 22) pist. 75,1300 Om. Heidi Strömberg
  2. SW, SP, SC FIN*Birregin Ashita ga Choose, JW, DSM (OSH n 24) pist. 75,0400 Om. Pia-Maija Jalkanen
  3. GIP, GIC Moonlit Masquerade á Chardani*DK (RAG c 21) pist. 60,1100 Om. Pekka Ekman
  4. IP, SC FIN*Calamarin Afrodite (RAG f 03) pist. 50,1100 Om. Pekka Ekman
  5. GIP, SC FIN*Moosegrove FenixFernando JR (OCI n 24) pist. 50,0500 Om. Paula Haapsalo
  6. SP, GIC FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b) pist. 45,0000 Om. Kati Marjala & Marko Isomäki
  7. GIC FIN*Escape’s Jethro Tull (MCO a 22) pist. 30,0000 Om. Minna Kumpulainen
  8. SP FIN*Moosegrove Herói Honrado (OCI n 24) pist. 20,0000 Om. Paula Haapsalo

Siitosuros

  1. GIP, GIC FI*Gnome’s Britannia Silver (BSH ns 11) pist. 190,9999 Om. Pirjo Teräsalmi
  2. GIC FI*Choose Xoo Cute To Be True, JW (OSH n 03 24) pist. 111,0000 Pia-Maija Jalkanen
  3. SC Galoo of Beaugnycats, DVM, DSM (OSH n) post. 95,0000 Om. Pia-Maija Jalkanen

Siitosnaaras

  1. SP, IC S*Sandvretens Syrah, JW, DM (OSH a 25) pist. 340,6666 Om. Susanna Piispanen
  2. GIC FI*Ninatte’s Voodoo (NFO n 02 21 62) pist. 292,6666 Om. Satu-Meri Salo
  3. CH Ilendri Surya (BEN n 22) pist. 193,3333 Om. Katja Patrikainen & Jukka Matilainen

Kasvattaja

  1. FI*Choose pist. 107,2500 Om. Pia-Maija Jalkanen

Kotikissa

  1. Jake (HCS) pist. 25,0000 Om. Emma-Noora Vastola

Kotikissaveteraani

Parhaat kolme kissaa jokaisesta kilpailuluokasta palkitaan sunnuntaina 13.3.2016 KES-KISin näyttelyssä Jyväskylässä.

Palkinnot on lahjoittanut pääsponsorimme Royal Canin.

Royal Canin